טיולים ואטרקציות לילדים בדרום

אזור הדרום והנגב הוא אחד האיזורים היפים והמתויירים ביותר בארצנו. בשנים האחרונות הולך והופך אזור זה לאחד מהיעדים האהובים ביותר עבור משפחות עם ילדים, המבקשות לצאת לטיול בנופי ואתרי הנגב השונים או לקחת חלק באחת מהאטרקציות המהנות הרבות המוצעות לילדים ומשפחות. הדרום מציע למטיילים ולמבקרים בו נופים יוצאי דופן, מרחבים מדבריים פתוחים ואתרים היסטוריים שונים, לצד שמורות טבע מדהימות, נחלים, מעיינות ובריכות, פארקים ופינות חמד נוספות. בנוסף, ישנן בדרום שפע של אטרקציות לילדים ולמבוגרים, המספקות חוויות מהנות ומאתגרות לכל המשפחה, כמו לשל: טיולי ג’יפים, מסלולי אופניים, רכיבה על גמלים, סנפלינג, כדורים פורחים, פסטיבלים וירידים, סדנאות והפעלות נוספות. כך שאם אתם משפחה שמעוניינת לצאת לטיול בדרום הארץ, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור אטרקציה אחת ממגוון האטרקציות הקיימות ולשלב אותה בטיול קצר בנופים הנהדרים של הדרום והנגב. אספנו עבורכם מקבץ רעיונות לטיולים ואטרקציות לילדים בדרום הארץ.

אטרקציות למשפחות עם ילדים

ישנם שפע של מסלולי טיול מהנים ומגוונים בדרום הארץ. החל מסיורים במרחבים האינסופיים, דרך מעיינות וואדיות, תופעות טבע מיוחדות, אתרים ארכיאולוגיים, פארקים ושדות פורחים, המאפשרים לכל אחד לבחור את הטיול המתאים לו. משפחות המעוניינות בטיולים קצרים וקלים יכולות לבקר במקומות כמו מכתש רמון, שמורת בארי, גן לאומי עבדת או קומראן ועין פשחה. משפחות המעוניינות במסלולים אתגריים יותר יכולות לטייל במסלולים כמו נחל חווארים, נחל צין ועוד. בטיול או בדרך לטיול ניתן לשלב אטרקציות שונות שיתאימו גם לגדולים וגם לקטנים, כמו למשל: אירוח במאהל בדואי, שהוא חוויה מיוחדת לכל המשפחה והזדמנות להכיר מקרוב את אורח החיים הבדואי. ישנן גם אטרקציות המזרימות את האדרנלין כמו טיולי שטח בג’יפים או טרקטורונים, טיולי שטח באופניים, סנפלינג, כדור פורח ועוד.

אטרקציות נוספות בדרום יכולות להיות ביקור באחד המושבים או הקיבוצים שבדרום, ביקור שהוא כולו חוויה מיוחדת ולא שגרתית, במיוחד עבור ילדים. בקיבוצים ובמושבים יוכלו הילדים לבקר בפינות טבע, לפגוש בעלי חיים שונים, להתוודע לאורח החיים הקיבוצי ולבקר בענפי המשק השונים דוגמת הרפתות והלולים. כמו כן ניתן לקחת חלק בפעילויות מיוחדות לילדים כמו קטיף פירות, האכלת בעלי חיים, רכיבה על סוסים, סדנאות יצירה ועוד. בדרום ישנו גם מספר גדול של חוות חקלאיות המתמחות בגידולים מיוחדים או כאלו המייצרות מוצרים שלא רואים בכל מקום, כמו למשל: יקבים, מחלבות, חוות תבלינים, חוות לגידולים אורגניים ועוד.

אטרקציות נוספות למשפחות המטיילות בדרום יכולות להיות ביקור במרכזי מבקרים שונים, כמו למשל צריף בן גוריון בשדה בוקר, מרכז המבקרים של חברת טבע, מרכז המבקרים במצפה רמון או מכוורת הדבורים בקיבוץ יד מרדכי, בה ניתן לבקר, לצפות בכוורות, וללמוד על חיי הדבורה ועל האופן שבו מפיקים דבש.